Sıradaki içerik:

Leyla Tanlar Kimdir?

Leyla Tanlar Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Leyla Tanlar

Paramparça dizisi ile büyük bir popülerlik kazanan Leyla Tanlar kimdir Leyla Tanlar’ın boyu ne kadardır, sevgilisi var mıdır nerelidir gibi sorularla magazin dünyasında öne çıkan güzel oyuncunun hayatı ve biyografisi…

Leyla Tanlar Nereli?

13 Aralık 1997 yılında İstanbul’da doğan Leyla Tanlar’ın babaannesi İtalya’ndır. Annesi Alman Dili ve Edebiyatı okumuş bir filolog olup, babası uluslararası dış ticaret işi ile uğraşmaktadır. Leyla Tanlar’ın kendisinden beş yaş büyük bir de abisi bulunmaktadır. Leyla Tanlar nereli sorusunun cevabı kısaca İstanbulludur denilebilmektedir. Leyla Tanlar boyu 1,63 m olup 47 kilo ağırlığındadır.

Leyla Tanlar Kimdir ve Kaç Yaşında?

İlköğretimini Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Leyla Tanlar, İtalyan lisesinde eğitimini tamamladıktan sonra mezun oldu ve Koç Üniversitesi Medya ve görsel Sanatlar Bölümü’nde okumaktadır. Bu bölümün yanında Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünü de yan dal olarak almaya başlamıştır.

Bu dönemlerde birçok tiyatro kulübünde aktif olarak çalışmış olan Leyla Tanlar, oyunculuğu çok sevmesinden dolayı Akademi 35,5’tan oyunculuk eğitimi almış ve mezun olmuştur. 22 yaşında olan Leyla Tanlar, oyunculuğunu geliştirmek için University of California At Los Angeles’ta (UCLA)’ da oyunculuk workshoplarına katılmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Paramparça adlı televizyon dizisi ile gerçekleştirmiş ve bu dizide Cansu Gürpınar karakterini canlandırmıştır. Bu karakter ile çok sevilen Leyla Tanlar, dizide Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay, Alina Boz, Cemal Hünal, Ebru Özkan gibi oyuncularla birlikte rol almıştır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin 4.sünü düzenlediği Medya Ödülleri Töreni’nde ”En Çok Gelecek Vaat Eden Oyuncu” ödülünü 2015 yılında almıştır.

InStyle dergisinin Mart sayısı için 2016 yılında Leyla Tanlar modellik yapmıştır.

2018 yılında iki dizi film deneyim daha olan Leyla Tanlar, Paramparça dizisinde yakaladığı ünü bu diziler ile pekiştirmiştir. Bu dizilerden yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini ise Melek Gençoğlu’nun yaptığı Şahin Tepesi dizi filminde ise, Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Aybüke Pusat, Kaan Taşaner, Murat Aygen, Esra Dermancıoğlu gibi güçlü bir kadroyla birlikte rol almıştır.

Leyla Tanlar Sevgilisi Kimdir?

Leyla Tanlar’ın aşk hayatı ile ilgili bir gelişme henüz magazin basınına yansımamıştır. Güzel oyuncu bu günlerde sadece kariyerine yönelik çalışmalarla on planda olmak istemektedir. Leyla Tanlar’ın oyunculuk yeteneğinin tartışılmayacağı, kısa sürede kendini kanıtlamış ve sevdirmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Leyla Tanlar sevgilisi var mı, aşk hayatı gibi merak edilen konular bir süre daha yanıtsız kalacağa benzemektedir.

Leyla Tanlar’ın Rol Aldığı Diziler

2014 yılında oyunculuk hayatına başlayan güzel oyuncu bu güne kadar üç dizi filmde rol almış ancak sinema filmi henüz çekmemiştir.

 • 2014 – Paramparça – TV Dizisi
 • 2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi – TV Dizisi
 • 2018 – Şahin Tepesi – TV Dizisi

Leyla Tanlar kısa süre içinde çok sevilen ve aynı zamanda televizyonların aranılan yüzü olmayı başarmıştır.

 

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli