Sıradaki içerik:

Ferman Toprak Kimdir? Kaç yaşında?

Ferman Toprak Kimdir? Kaç yaşında?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ferman Toprak Ankaralı bir şarkıcıdır. Özellikle Ankara yöresine ait Ankara havaları şeklinde yaptığı şarkıları ile dikkat çekmektedir. Hayatı tespih yapmışım şarkısı ile ünlenen şarkıcı Ferman Toprak ünlenmeden önce de birçok konser vermekteyken bu şarkı sayesinde çok daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Ferman Toprak’ın Hayatı

Ferman Toprak 30 Ocak 1975 yılında Adana’da gözlerini açmıştır. Annesi Şanlıurfa İzol aşiretinden babası ise Adıyaman bezik aşiretinden olan Ferman Toprak babasının doktor olması ve tayininin Adana’ya çıkması sebebiyle Adana doğumludur. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil ,Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazanmış ancak müzik için okulunu yarıda bırakıp İstanbul’a yerleşmiştir.

Ferman Toprak’ın Müzik Hayatı

1996 yılında müzik hayatını İstanbul’a gelerek başlatan Ferman Toprak, ilk albümü olan Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim adlı albümünü 1997 yılında yayınlamıştır. Bu dönemde çeşitli yerlerde sahne alan sanatçı ilk Beşiktaş’taki Keyifli Meyhane adlı mekanda sahne almıştır. Buradan sonra da Nispet barda çalışmıştır. Farklı yerlerde de çalışan sanatçı daha sonra kendi mekanını açmaya karar vermiş ve Etiler’de bir gece kulübü açmıştır.
Ardından da Kuruçeşme’de İnadına isimli mekanı açmıştır. Ancak daha sonra mekanlarını kapatan Ferman Toprak yalnızca sahnede olmayı seçmiş ve sahne hayatına devam etmektedir. 2008’de Ferman Zamanı, 2011’de Saygılarımla adlı albümleri çıkaran sanatçı asıl çıkışını 2013’te çıkardığı Hayatı Tespih Yapmışım albümüyle yakalamıştır.

Ferman Toprak’ın Özel Hayatı

Ferman Toprak Hilal Toprak ile evli ve bir kız çocuk babasıdır. 2017 yılında yapmış olduğu evliliğinden Adel Su adında bir kızları olmuştur. Hayatı tespih yapmışım şarkısıyla ünlenen Ferman Toprak eski sevgilisinin kendisine çıplak fotoğraflarla şantaj yapması üzerine magazin gündemine düşmüştür. Bunun dışında eşinin arkadaşının eski karısı olduğunu yönünde de söylentiler çıkmıştır.

Son Çıkan Şarkısı

[minima-video platform=”yt” code=”2eLTcbiaoY8″]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli