Sıradaki içerik:

Erkan Avcı Kimdir?

Erkan Avcı Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karadayı dizisinde canlandırdığı Barut Necdet karakteri ile ünlenen ünlü oyuncu Erkan Avcı nereli? Erkan Avcı sevgilisi var mı? Soruları oldukça merak edilen konulardandır. Erkan avcı’nın sevgilisi var mı sorularına cevap olarak bir sevgilisi olduğu bilinmemektedir. Erkan Avcı, 1 Ocak 1982 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir.

Şu anda 36 yaşındadır ve aslen Diyarbakırlıdır. Erkan avcı boyu, 174 santimetre kilosu ise 75 kilodur. Oğlak burcudur ve Aysel Avcı ve Yavuz Avcı çiftinin tek çocuğudur. Erkan Avcı, Mimar Sinan Üniversitesi’nde okumuş ve mezun olmuştur. 2006 yılından bu yana çeşitli dizi ve filmlerde rol oynamaktadır.

Erkan Avcı’nın Yer Aldığı Diziler

Erkan Avcı, ilk dizisi olan 2006 yılında yayımlanan Köprü dizisinin 1. sezonunda Hasan karakterini canlandırmıştır. 2007 yılında Ayrılık dizisinde Yunus karakterine hayat vermiştir. 2007 yılında Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizinin 1. sezonunda Gürhan karakterini canlandırmıştır. 2009 yılında ise Acemi Müezzin adlı televizyon dizisinde Cemal karakterine hayat vermiştir.

Daha sonra 2009 ile 2012 yılları arasında Sakarya Fırat adlı dizide Ethem Tekintaş adlı karakteri canlandırmıştır. 2012 ile 2015 yılları arasında Karadayı dizisinde Barut Necdet adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizi sayesinde ünlenmiştir. Ardından 2016 ve 2017 yıllarında Cesur ve Güzel adlı televizyon dizisinde Korhan karakterine can vermiştir. Son olarak da 2018 yılında Çukur dizisinde Karakuzular Çetesi’nde Çeto karakteri ile rol oynamaya başlamıştır ve halen de rol almaya devam etmektedir. Erkan Avcı’nın şu ana kadar yer almış olduğu dizi sayısı 8’dir.

Erkan Avcı’nın Yer Aldığı Filmler

Erkan Avcı, 2011 yılında vizyona giren Can adlı filmde Ali karakteri ile sinema hayatına atılmıştır. 2011 yılında yine Gişe Memuru adlı filmde Afar Şoför 2 adlı karakteri oynamıştır. Yine 2011 yılında Zenne adlı filmde Ahmet karakterini oynamıştır ve bu film sayesinde 48. Altın Kelebek Ödülleri Töreni’nde ödül almaya hak kazanmıştır. Son olarak 2012 yılında vizyona girmiş olan Uzun Hikaye adlı filde Selami karakterini oynayarak sahneye çıkmıştır. Erkan Avcı’nın şu ana kadar filmlerde oynama sayısı 4’dür.

Erkan Avcı’nın Aldığı Ödüller

48. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır. Bu ödülü Zenne filminde oynadığı Ahmet rolü ile kazanmıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli