Sıradaki içerik:

Çağlar Çorumlu Kimdir?

Çağlar Çorumlu Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rol aldığı filmler ve dizilerle adından söz ettiren ünlü komedi oyuncusu Çağlar Çorumlu kimdir? Güldür Güldür programındaki Eşofmanlı Şevket Hoca karakteri ile tanınan Çağlar Çorumlu nereli gibi soruları merak edenler için ünlü oyuncu Merzifonludur. 1977 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, 2000 senesinde Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirmiştir. Eskişehir’de yaşadığı yıllarda tiyatro kulübüne katılan oyuncu, MSM’de eğitim alan oyunculardan bir tanesidir.

Çağlar Çorumlu Hakkında Merak Edilenler

Güldür Güldür programındaki Şevket karakteri ile bir dönem ortalığı kasıp kavuran ünlü oyuncu Çağlar Çorumlu eşi Gaye Çorumlu ile katıldığı davetlerde boy göstermektedir. Aktif bir şekilde oyunculuk yaşamına devam eden Çağlar Çorumlu boyu ve fiziği ile de sık sık gündeme gelmiştir. 1.75 cm boyunda olan ünlü oyuncu MSM’de aldığı eğitimden sonra oyunculuk hayatına başlamıştır. Kabare Taksim’de ilk profesyonel oyunculuğunu sergileyen ve hızlı bir şekilde dizi, film sektörüne giriş yapan oyuncu komedi unsurlu projelerde yer almıştır.

Çağlar Çorumlu’nun Oynadığı Diziler

2000 senesinde 7 Numara, 2004 senesinde Gece Yürüyüşü, 2005 senesinde Ters Köşe, 2006 senesinde Ezo Gelin ve Hayat Türküsü, 2007 senesinde Kader, 2008 senesinde Derman ve Üvey Aile, 2009 senesinde Haneler ve Teyzanne, 2012 senesinde İbreti Alem ve Koyu Kırmızı, 2013 senesinde Cesur Hemşire, Aldırma Gönül ve Güldür Güldür, 2018 senesinde Jet Sosyete gibi dizilerde rol alan ünlü oyuncu, hala TV 8 kanalında ekranlara gelen Jet Sosyete dizisinde oynamaktadır.

Çağlar Çorumlu’nun Rol Aldığı Filmler

2014 senesinde Daire ve Pek Yakında, 2015 senesinde Yok Artık! ve Bulantı, 2016 senesinde Kor, 2017 senesinde Tatlım Tatlım ve Kolonya Cumhuriyeti, 2018 senesinde Arif V 2016 gibi filmlerle yer alan Çağlar Çorumlu pek çok ödüle de layık görülmüştür. Tiyatro ile de yakından ilgilenen oyuncunun bu zamana kadar oynadığı pek çok oyun bulunur. Son olarak TV 8 ekranlarında seyircisi ile buluşan Jet Sosyete dizisinde; Gürse Birsel, DaryaKaradaş, Habibe Eren, Şahin Irmak gibi isimlerle aynı kadroda yer almıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli