Sıradaki içerik:

Buray Kimdir? Kaç Yaşında?

Buray Kimdir? Kaç Yaşında?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İşte son dönemlerde magazin gündemini oldukça sık bir şekilde işgal eden Buray kaç yaşında ve nereli. Sesi ile pop dünyasına damga vuran Buray son zamanlarda internetin en sık aranan fenomeni oldu. Üstelik Buray sevgilisi kim şeklindeki aramalar her geçen gün biraz daha artmaya başladı. İşte şarkıcı hakkında tüm bilinmeyenler.

Ses mühendisliği Mezunu

Tam ismi Buray Hoşsöz olan şarkıcı 15 Haziran 1984 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Buray, sanat hayatına ilk olarak gitarist olarak başlamıştır. RoberHatemo, Haluk Levent, Berksan, Gökhan Tepe ve İzel Çeliköz gibi sanatçıların konserlerinde gitaristlik yapan Burak, kısa sürede keşfedilmiş ve büyük bir popülerlik yakalamıştır. Özellikle genç kızların hayranlık duyduğu popçulardan biri olmayı başarmıştır.

Aranjörlük ve Orkestra Şefliği Yaptı

Başarılı şarkıcı Buray, 2004 yılında düzenlenen United Boyband yarışmasındaki 125 kişi içerisinden finale kalmıştır. Bu finalistliğini İngiltere’deki Royal Alexandra Palace’de konser vererek süslemiştir. Ayrıca ‘yanayım’ şarkısı ile büyük bir üne kavuşan Babutsa grubunun aranjörlüğünü de yapmıştır. Kıbrıs’taki pek çok programın orkestra şefliğini de yürüten Buray ailesi ile birlikte yaşamaktaydı. En bilindik bestesi Ferhat Göçer’in seslendirdiği ‘unutulmuş çoktan’ şarkısıdır. Daha sonra ailesinin yanından ayrılan Buray Avustralya’da ilk albümü olan ‘1 Şişe Aşk’ı çıkardı. İngilizce repertuarı oldukça geniş olan Buray, SensitiveVibrations grubu ile sayısız konsere imza attı.

Kısa Sürede Şöhreti Yakaladı

34 yaşındaki genç şarkıcı İkizler burcu. Buray boyu kaç şeklindeki aramalara da 1.70 cm şeklinde cevap vermek mümkün. 2015 yılında çıkardığı İstersen şarkısı ile büyük bir popülerlik yakalayan Burak, bu popülerliğini Sen Sevda Mısın ve Aşk mı Lazım şarkıları ile pekiştirdi. Akustik ritimleri ve kendine has ses tonu ile büyük bir beğeni yakalayan Burak, yediden yetmişe yüz binlerin sevgilisi oldu. 2017 yılının nisana yılında, ilk evliliği olan eşinden boşanma kararını duyurmuş ve birkaç ay içerisinde de resmi olarakevliliğini bitirmiştir. Boşanma nedenlerini ise mesafelerin uzaklığı olarak duyurmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli