Sıradaki içerik:

Birce Akalay kimdir? Nereli sevgilisi kim?

Birce Akalay kimdir? Nereli sevgilisi kim?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

birce-akalay-kimdir

Oyunculu ve güzelliği ile herkesi etkilemeyi başaran güzel oyuncu Birce Akalay kimdir? Kanal D ekranlarında yayınlanan Siyah Beyaz Aşk dizisin rol alan ve oynadığı karakterle adından sıkça söz ettiren Birce Akalay kaç yaşındadır nerelidir? İşte Birce Akalay’ın biyografisi….

Birce Akalay Kimdir?

Dizi ve film oyuncusu Birce Akalay kaç yaşında  19 Haziran 1984 senesinde doğmuştur. Üniversite öğretimini Haliç Üniversitesi’nde yapan Akalay, sektörün önde gelen isimlerindendir.

Birce Akalay 1.73 boyunda ve 56 kilodadır. İkizler burcudur. Güzelliği ile göz kamaştıran Akalaya’ın göz rengi ela saç rengi ise siyahtır.

Birce Akalay Sevgilisi 

2014 senesinde kendisi gibi oyuncu olan Sarp Levendoğlu ile evlenen Birce Akalay, 2017 senesinde yaşadığı ihanet nedeniyle boşanmıştır. Birce Akalay’ın bu evlilikten çocuğu bulunmamaktadır. Birce Akalay sevgilisi  şuan için bulunmamakta ve özel hayatını gizli tutmaktadır.

Birce Akalay Dizileri

2007 senesinde oyuncu kadrosunda Rafet El Roman, Mert Yavuzcan Özge Ulusoy gibi isimlerin yer aldığı Senin Uğruna dizisinde oynadı.

2007 senesinde oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Murat Yıldırım, Çetin Tekindor gibi isimlerin yer aldığı Asi dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2007 senesinde oyuncu kadrosunda Özcan Deniz, Mustafa Uğurlu, Hüseyin Soyaslan gibi isimlerin yer aldığı Kader dizisinde oynadı.

2009 senesinde oyuncu kadrosunda Cemal Hünal, Duygu Yetiş, Fırat Çelik gibi isimlerin yer aldığı Kış masalı dizisinde oynadı.

2009 senesinde oyuncu kadrosunda Salih Kalyon Önder Açıkbaş, Bilge Şen gibi isimlerin yer aldığı Alayına İsyan dizisinde oynadı.

2010 senesinde oyuncu kadrosunda Murat Ünalmış, Tuvana Türkay, Işıl Yücesoy gibi isimlerin yer aldığı yer Gök Aşk dizisinde oynadı.

2013 senesinde oyuncu kadrosunda Mehmet Aslantuğ, İdil Fırat, Erdinç Gülener gibi isimlerin yer aldığı Ben Onu Çok Sevdim dizisinde oynadı.

2014 senesinde oyuncu kadrosunda Sarp Levendoğlu, Emir Berke Zincidi, Zeki Alasya gibi isimlerin yer aldığı Küçük Ağa dizisinde oynadı.

2015 senesinde oyuncu kadrosunda Ebru Cündübeyoğlu, Ayça Erturan, Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimlerin yer aldığı Evli ve Öfkeli dizisinde oynadı.

2016 senesinde oyuncu kadrosunda Ufuk Özkan, Kanbolat Görkem Arslan, Deniz Can Aktaş gibi isimlerin yer aldığı Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde oynadı.

2017 senesinde oyuncu kadrosunda İbrahim Çelikkol, Muhammet Uzuner, Arzu Gamze Kılınç gibi isimlerin yer aldığı Siyah Beyaz Aşk dizisinde oynadı.

Birce Akalay  Fotoğrafları

 

 

 

Birce Akalay Hakkında Merak Edilenler

[minima-accordion][minima-accordion-item title=”Birce Akalay Kimin Kızı” state=true]Babası Sercan Akalay, Annesi Yasemin Ergün[/minima-accordion-item][/minima-accordion]

[minima-accordion][minima-accordion-item title=”Birce Akalay Kaç Yaşında? ” state=false]35 yaşında (19 Haziran 1984)[/minima-accordion-item][/minima-accordion]

[minima-accordion][minima-accordion-item title=”Birce Akalay evli mi?” state=false]2011-2012 yılında Murat Ünalmış ile 1 yıl evli kaldıktan sonra Ayrılmıştır. 2014-2017 Yılları Arasında Sarp Leventoğlu ile evlenmiştir. [/minima-accordion-item][/minima-accordion]

[minima-accordion][minima-accordion-item title=”Birce Akalay Hangi üniversite mezunu?” state=false]Birce Akalay İstanbul üniversitesi edebiyat fakültesini bitirmiştir. Mezuniyeti 2010 Yılındadır. [/minima-accordion-item][/minima-accordion]

[minima-accordion][minima-accordion-item title=”Birce Akalay boyu ve kilosu kaç?” state=false]1.78 Cm [/minima-accordion-item][/minima-accordion]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli