Sıradaki içerik:

Ayça Damgacı kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır?

Ayça Damgacı kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ayça Damgacı Kimdir

Star Tv ekranlarına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Avlu dizisinin kadın başrollerinden biri olan ve Hasret Şengül karakterini canlandıran Ayça Damgacı kimdir? başarılı oyuncu Ayça Damgacı kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Özellikle kilosu ve boyu büyük merak konusu olan Ayça Damgacı’nın biyografisi

Ayça Damgacı 1 Ocak 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 44 Yaşında olan başarılı oyuncu 80 kilo ağırlığında ve 1.60 cm uzunluğundadır. Göz rengi kahverengi olan güzel oyuncu dizinin kilit karakterlerinden birine hayat vermektedir.

İlk olarak üniversitede iktisat bölümünü kazanmış fakat bunu okumaktan vazgeçip oyunculuk yapmak istediği için önce Şahika Tekand Oyunculuk ve Sanat Stüdyosu’nda eğitim almış ardından ise İstanbul Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Sonrasında ise ilk olarak tiyatro sahnesinde yer alan Tiyatro Oyunevi kadrosuna katılarak oyunculuğa başlamıştır. Ayrıca sesi de güzel olan başarılı oyuncu Göçebe Şarkılar isimli grupta solistlik yapmıştır. Seyirci tarafından en çok 2008 yapımı Gitmek isimli filmle tanınmıştır.

Filmin senaryosunu kendi yazmıştır ve hikaye kendi başından geçenlerdir. Aynı yıl televizyon dünyasına da adım atmıştır. Televizyon dünyasındaki parlaması ise 2013 yılında Star Tv’de yayınlanan Aramızda Kalmasın isimli dizideki Hatçik rolü ile olmuştur.

Ondan önce 2008 yılında Canım Ailem dizisi yine aynı yıl Güldünya dizisinde rol almıştır.  2015 yılına gelince de Fox Tv’nin başarılı ve uzun soluklu dizilerinden biri olan O Hayat Benim‘in kadrosuna katılmıştır.

Ayça Damgacı’nın Fotoğrafları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli