ülkü-çoban-kimdir

Ülkü Çoban kimdir? Biyografisi ve kariyeri

Flash TV’de yayınlanan Ana Haber bültenini sunan Ülkü Çoban kimdir? Başarılı ve güzel sunucu Ülkü Çoban kaç yaşındadır? İşte sosyal medyayı etkin kullanan habercilerden olan Ülkü Çoban’ın biyografisi…

Ülkü Çoban Kimdir

31 yaşındaki başarılı sunucu Ülkü Çoban lise eğitimini Kabataş listesinde tamamlamış üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Radyo Ve Televizyonculuk bölümünde bitirmiştir. Haber ve program sunuculuğu yapan Çoban meslek hayatına ilk olarak yurt gazetesinde başlamış ardından NTV’de sunuculuk yapmıştır.

Şimdilerde ise Flash TV yayınlanan ve saat 19:05 ile 20:05’de ekranlarda olan ana haber bültenini sunan Ülkü Çoban, görevi Gökhan Taşkın‘dan devralmıştır. Geçtiğimiz günlerde Gökhan Taşkın’ın arkadaşını yanlışlıkla silahla yaralaması sonucu Flash TV tarafından kovulmuş yerine başarılı sunucu Ülkü Çoban getirilmiştir.

Ülkü Çoban verdiği özel bir röportajda meslekteki rol modelinin Ali Kırca olduğunu ve ekranda onu izlemekten keyif aldığını belirtmiştir.

Güzel sunucu Ülkü Çoban habercilik, sunuculuk kısacası medya sektörüne girecekler ise önemli bilgiler paylaşmıştır. Bunlar;

  • Çok çalışın
  • Binlerce mezun arasından sıyrılacak kendinize has özellikleriniz olsun.
  • Hafızanızı çok iyi kullanın. Yeri ve zamanı geldiğinde bilgilerinizi mutlaka değerlendirin
  • Meslek büyüklerinize saygı duyun. Onlardan ne öğrenirseniz size faydalıdır.
  • Türkçeye değer verin, en iyi ve en doğru şekilde kullanmak için çaba gösterin.
  • Asla vazgeçmeyin

Ülkü Çoban’ın Fotoğrafları


Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×

Bir Şeyler Ara